Robotika

Nodarbības vada Elmārs Lelis

Audzēkņu vecums: 3. - 9. klase

Kāpēc skolēniem varētu interesēt robotika?
+ visiem cilvēkiem patīk radīt mehānismus, kas darbojas viņu vietā;
+ rezultāts nav teorētisks, uzbūvētais robots veic darbības, tas pārvietojas, rada skaņas, redz šķēršļus, atpazīst krāsas, uztver trokšņus;
+ jautra un aizrautīga laika pavadīšana.

Iespēja iegūt:
+ jaunus draugus;
+ zinātkāri;
+ ieskatu programmēšanā;
+ tehniskās iemaņas.


Robotika ir viena no jaunākajām un aktuālākajām tehniskās jaunrades jomām. Pēdējo gadu laikā, attīstoties tehnoloģijām un līdz ar to arī samazinoties materiālu un iekārtu izmaksām, iespējams šo nozari integrēt interešu un arī kopējā izglītības sistēmā.

Darbs ar Lego Mindstorms robotikas konstruktoriem dod iespēju skolēniem jau no 3. klases apgūt elektronisku iekārtu būvēšanu un programmēšanu, tajā skaitā robotu. Nodarbību laikā audzēkņi iepazīstas ar elektromotoru, zobratu pārnesumu, krāsu un attāluma sensoru, spiedpogu darbības principiem un to nozīmi iekārtas darbībā.

Sākot no 5. klases audzēkņiem tiek piedāvāts apgūt lodēšanu un elektronikas pamatus, no dažādiem pamatkomponentiem (strāvas avotiem, vadiem, slēdžiem, rezistoriem, lampiņām, kondensatoriem, elektromotoriem, u.c.) veicot elektromontāžas darbus.

Audzēkņi, kuri pulciņu apmeklē otro gadu vai ilgāk, darbojas ar Arduino mikroprocesora komplektu (Arduino Starter Kit) un mācību gada laikā būvē robotu ar šāda tipa mikroprocesora vadību.

Robotikas pulciņa video galerija
http://www.draugiem.lv/altona/gallery/?aid=43289937